Btl Cellutone  

 

Btl Cellutone klinik çalışmalarla etkinliği kanıtlanmış bölgesel incelme, şekillenme , popo dikleştirme ve selülit tedavisinde kullanılan non invasiv bir uygulamadır. .  FDA onaylı olan bu güvenilir yöntem  sizlere  konforlu, ağrısız ve acısız  masaj etkisi yaratan keyifli bir uygulama imkanı sunmaktadır.

 

 

Btl cellutone nasıl çalışır  ve avantajları nelerdir?

 

Btl cellutone cilt altındaki yağları parçalayarak çalışır. Etki mekanizmasının temelinde basınç ve ses dalgaları yer almaktadır .Verilen titreşimlerle ,yağ hücrelerini aktive ederek daha fazla geçirgen hale gelmesine neden olarak, yağları fiziksel olarak parçalara ayırır ve lenfatik dolaşıma katılarak yağlar vücudu terk eder. Ayrıca bağ dokusunda sıkılaşma sağlar. Bu sayede daha düzenli, daha sıkı bir doku oluşturur. Cildi pürüzsüzleştirir ve canlandırır. ve selülit tedavısinde cok etkilidir. Bacakların  kalınlaşmasına yol açan ödemi giderir.

 

Btl cellutone ve selülit tedavisi

 

Selülitin temelinde bağ dokusu arasında fazla kümelenmiş yağ hücreleri vardır. Kümelenen bu hücreler derimizi sıktığımızda portakal kabuğu görüntüsü oluşturur. Ayrıca bağ dokusu arasında kalan lenf damarlarında dolaşım yavaşlar ve fazlalaşan yağ hücreleri atılamayıp zaman içerisinde birikerek selülit görüntüsünün şiddetlenmesine neden olurlar. Cellutne uygulaması,

  1. Basınç ve ses dalgaları ile bağ doku arasında kümelenen yağ hücrelerinin dağılmasını sağlar
  2. Bağ dokusunu sıkılaştırarak bacağın çok daha sıkı ve şekilli olmasını sağlar
  3. Lenf dolaşımını arttırarak fazlalaşan küçük yağ hücrelerinin atılımını sağlar ve selülit görüntüsünü ortadan kaldırır.

 

Btl cellutone ve popo dikleştirme

 

popo bölgesindeki bağ dokusunu sıkılaştırarak, orada kümelenmiş düzensiz yağ dokusunu dağıtarak çok daha sıkı ve dik bir popoya sahip olmamızı sağlayabilir.

 

Cellutone uygulaması hangi bölgelere  uygulanabilir?

Kollar,karın bölgesi, bacaklar ve kalça olmak üzere hemen hemen tüm vüctutta kullanılabilir.

 

Cellutone uygulaması kaç seanstır  ve seans süresi nedir?

Uygulama yapılacak bölgeye göre süreler değişmekle birlikte .seans süresi 10-30 dakika arası değişmektedir  kişinin beden ihtiyacına göre değişkenlik göstermekle birlikte, haftada 2 kez toplam 6-8 seans şeklinde uygulanmaktadır

 

 

Cellutone uygulamasının sonuçlarını ne zaman gözlemleyebiliriz?

Sonuçlar kişiden kişiye  değişiklik göstermekle birllikte ,kişileler uygulamanın hemen sonrasında dahi ödemin azaldığını dokunarak hissedebilir ve bunu gözlemleyebilir. kişinin yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları uygulamanın verimliliği yönünden önem arz etmektedir.

Sonuçları tedavi tamamlandıktan sonra net ortaya çıkmaktadır. Kolajen üretimi ve dolaşım arttıkça uygulamadan sonra 2-3 ay içerisinde maksimum sonuçlar gözlemlenir.