Vibrotone,  sikloidal vibrasyon mekanizması ile calışan yatar pozisyonda hiçbir enerji sarf etmeksizin çeşitli pozisyonlarda kas ve yağ dokusuna derinlemesine  etki eden 3 boyutlu bölgesel masaj , titreşim ve incelme cihazıdır.

Vibro-tone masaj yatağı nedir?

Vibro-tone masaj yatağı, uzun yıllar süren tıbbi ve bilimsel araştırmalar sonucunda keşfedilmiştir. Bu yatağın iç kısmında vücudun anatomik yapısına uygun şekilde titreşim veren bir mekanizma vardır. Bu mekanizma sayesinde yatar pozisyonda hiçbir enerji sarf etmeksizin çeşitli pozisyonlarda kas ve yağ dokusuna derinlemesine masaj uygulanır. Masaj yatağı kişinin konforu ve ihtiyaçlarına göre otomatik olarak katlanır. Masaj yatağı ile birlikte bölgesel masaj uygulayan bir el cihazı yardımıyla özel bölgelere daha derinlemesine tedavi uygulanır.

 

 

 

 

Vibro-tone hangi mekanizma ile çalışır?

Vibro-tone “Sikloid Vibrasyon” mekanizması ile çalışır. Masaj yatağının içine monte edilen ileri teknoloji ürünü elektronik devreler sayesinde saniyede onlarca kez üretilen titreşim dalgaları kas ve yağ dokusuna tedavi edici etki gösterir.

 

Sikloid Vibrasyon’un diğer vibrasyon türlerinden farkı nedir?

Sikloidal vibrasyonun diğer vibrasyon (titreşim) yöntemlerinden farkı titreşimin yukarı-aşağı veya sağa-sola şeklinde iki boyutta değil, bunlara ek olarak vücudun derinliğine etki edecek şekilde 3 boyutlu etki göstermesidir. Bu şekilde selülit ve yağ dokuları gibi kan dolaşımının az olduğu bölgelere etki eden titreşim dalgaları derin dokulardaki dolaşımı hızlandırarak yağ yıkımını artırır ve selülit oluşumunu önler.

 

Vibro-tone hangi durumlarda kullanılabilir?

Vibro-tone pek çok sağlık ve kozmetik sorunun tedavisinde kullanılmaktadır. Bunlarda bazıları sellülit, bölgesel yağ birikimi, dolaşım bozukluğu, damar tıkanıklığı, diyabetik dolaşım sorunları, kas gerginlikleri ve lenf ödemidir.

 

Vibro-tone’un kullanılmasının sakıncalı olduğu durumlar nelerdir?

Vibro-tone gebelik, bölgesel yara veya protez , aktif kanser, ileri dereceli kemik erimesi veya damar trombozu bulunan kişilere uygulanmaz.